Vitajte


Vážení rybári, vítame vás v novom internetovom priestore, ktorého cieľom je sprostredkovať vám zaujímavé informácie a novinky z rybárskeho prostredia, ako aj množstvo doplnkov, ktoré určite ocenia aj poľovníci a turisti.

pondelok 16. januára 2012

Porovnanie sumčiarskych navijakov - Okuma longbow LB 90 vs. Tica Cybernetic GG100 vs. Fin Nor OFFSHORE 8500

      V súčasnej dobe existuje obrovské množstvo rybárskych navijakov na akýkoľvek spôsob lovu. Sumčiari vedia, že okrem multiplikátorov existujú aj niektoré silové rybárske navijaky schopné zdolávať aj trofejné ryby. V tomto krátkom článku Vám predstavíme 3 podľa nášho názoru najpredávanejšie a najpoužívanejšie sumčiarske navijaky a na koniec pridáme aj krátke klady a zápory jednotlivých rybárskych navijakov.

     Rybársky navijak okuma longbow si získal svoju popularitu vďaka pomerne nízkej cene, vysokej spoľahlivosti a širokej palete veľkostí v ktorých ho je možné zohnať. V jeho prospech tiež hovorí nejedna pochvalná recenzia od nestranných autorov na internete. Každý navijak okuma longbow je vybavený systémom Baitrunner vďaka ktorému dokážete jednoducho prepnúť medzi silnou a citlivou prednou brzdou a voľnobežkou, čo je excelentná pomôcka pre kaprárov, ako sumčiari ho príliš nevyužijeme. Vo veľkosti 30 sa stal tento navijak veľmi obľúbený medzi milovníkmi lovu na feeder v tejto veľkosti poskytuje kapacitu silonu hrúbky 0,30mm presne 100m.
Legendou sa však tento navijak stal hlavne medzi sumčiarmi, kde si naši rybári za necelých 60 eur mohli dovoliť navijak, ktorý zvláda súboje s trofejnými rybami. Pre potreby lovcov sumcov dokonale vyhovuje okuma longbow vo veľkosti LB 80 a LB 90. Samozrejme nájdete aj silnejšie navijaky, napríklad Fin Nor o ktorom bude reč neskôr.
      Rybársky navijak, ktorý je už narozdiel od Okumy Longbow LB90 (ktorá je v podstate extrémne silným kaprovým navijakom )skutočne silovým navijakom navrhnutým na obrovské ryby. Prevod tohto sumčiarskeho navijaku je 3,3 : 1. Vďaka nižšiemu prevodu dokáže Tica GG100 zvládať veľmi veľkú záťaž. Samozrejmosťou je 8 kvalitných ložísk, anti–stop systém, počítačovo vyvážený rotor znižujúci výkyvy a telo navijaku z pevného hliníku. Veľkou výhodou je aj relatívne dobrá cena pod 100 €.


     Je doslova brutálny navijak na lov sumcov, môžeme dokonca povedať, že sa jedná o najsilnejší sumcový navijak na trhu. Technológiou CNC vyrobené hliníkové telo aj rotor navijaku, ktoré sú navrhnuté tak aby zvládali aj slanú vodu. Síce len 4, ale zato extrémne silové dvojplášťové ložiská. Prevod 4.4:1 je dosť nízky na to aby poskytol veľkú silu a zároveň sa človek pri navíjaní až tak neunaví. Samozrejmosťou je extrémne pevná ocelová oska navijaku.Zhrnutie
     Nebolo by od nás fér vyhlásiť za najlepší ihneď ten najsilnejší navijak, nakoľko sme presvedčení, že treba brať do úvahy aj ceny, preto sme sa rozhodli uviesť ako záver nášho porovnania krátke zhrnutie, ktoré snáď odpovie aspoň na niektoré vaše otázky. Nie je žiadnym prekvapením, že najsilnejším a najrobustnejším navijakom sa stal FIN – NOR OFFSHORE, tento navijak je pravdepodobne to najsilnejšie spomedzi bežných preklápacích navijakov s čím sme sa stretli a pokiaľ Vám neprekáža trochu vyššia cena ( cca 199 € ) určite nespravíte chybu. V porovnaní sumčiarskych navijakov nás však veľmi príjemne prekvapila Tica GG100 , ktorá za polovičnú cenu ( cca 99€ ) poskytuje na potreby lovu sumcov viac ako dostatočný výkon aj kapacitu. Tento robustný navijak poznáme aj ako rybári a zároveň aj ako obchodníci a vieme ho naším zákazníkom bez obáv poradiť ako skvelú a spoľahlivú voľbu. Písať o rybárskom navijaku OKUMA LONGBOW LB90 je už dnes pomerne ťažké nakoľko o tomto kaprárskom navijaku, ktorý vďaka svojej konštrukcii hravo zvláda aj lov väčších sumcov sa už popísalo veľa. Pokiaľ hľadáte ekonomickú voľbu tak Okuma je skvelý pomocník na rybách. Samozrejme, že aj Tica GG100 aj Fin-Nor sú úplne iná liga sumčiarskych navijakov a pri love ozaj trofejných rýb by Okuma LB90 už nemusela zvládať držať krok aj keď pokiaľ neplánujete používať 150kg šnúru a nezaujímajú Vás len ryby okolo 2m tak by LB90 mala zvládnuť všetko čo od nej budete potrebovať.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára