Vitajte


Vážení rybári, vítame vás v novom internetovom priestore, ktorého cieľom je sprostredkovať vám zaujímavé informácie a novinky z rybárskeho prostredia, ako aj množstvo doplnkov, ktoré určite ocenia aj poľovníci a turisti.

štvrtok 4. apríla 2013

Prívlačové novinky na rok 2013 - krátke recenzieRok 2013 je už v plnom prúde, rybárska sezóna tiež a mnohé firmy predstavili konečne novinky, ktoré nás budú týmto rokom sprevádzať. Vybrali sme pre Vás konkrétne pár noviniek z oblasti prívlače, ktoré zaujali nás a veríme že majú šancu stať sa na rok 2013 hitom.

Smáčik Vydra – stručný popis

Najnovšie revolučné smáčiky určené pre bežné ako aj pretekárske chytanie rýb nesú názov Vydra, tak ako tento extrémne úspešný vodný predátor aj vy dostanete šancu stať sa úspešným lovcom. Minimálne lovcom so skutočne špičkovou nástrahou. Zvyšok je už na Vás.

Smáčik Vydra je na rozdiel od bežných "no name" smáčikov mäkký a vo vode skutočne pracuje, materiál smáčikov Vydra je však stále dostatočne odolný aby zvládol aj náročné súboje s rybami. Veľkou výhodou rybárskych smáčikov Vydra sú ich farby, ktoré boli navrhnuté pre úspešný lov v našich podmienkach. Samozrejmosťou je 3D oko, ktoré môže fungovať ako spúšťač.Smáčik Vydra – krátka recenzia
Veľmi sympatický smáčik, ktorý na prvý pohľad patrí k tomu lepšiemu čo medzi prívlačovými nástrahami nájdete. Nás zaujala mäkkosť materiálu, lebo je vidieť, že smáčik Vydra vo vode naozaj pracuje a v neposlednom rade farebná škála. Kvalitný biely smáčik sme totiž už dlho hľadali a teraz konečne našli (farba 12). Potešil nás aj sympatický slovenský názov Vydra.


Vagasky nymfy – stručný popis

Hľadáte moderné prívlačové nástrahy testované pretekármi priamo na našich vodách. Nymfy Vagasky sú špeciálne vyrobené tak aby provokovali dravca k záberu. Vďaka zvýšenému množstvu pohyblivých fúzikov každej Vagasky nymfy dokážete často presvedčiť aj opatrné ryby, ktoré dlhodobo ignorujú ostatné prívlačové nástrahy. Drobné telíčko a dlhé fúziky sú novým konceptom pri výrobe nýmf. Nymfy Vagasky sú výborná nástraha na lov pstruhov, ostriežov, jalcov, ale dokážete oklamať aj mrenu, či iné dravé ryby. Prívlačové nymfy Vagasky sú vyrobené z extrémne poddajného materiálu ktorého pohyblivosť vo vode je doslova skvelá. Napriek extrémnej pohyblivosti sú prívlačové nymfy Vagasaky odolné a pár súbojov s trofejnými rybami určite zvládnu. Vďaka širokej škále farieb sú prívlačové nymfy Vagasky pripravené poslúžiť milovníkom modernej prívlače na všetkých našich vodách. 
 Vagasky nymfy – krátka recenzia
Teší nás úspech slovenských nýmf Vagasky, ktoré síce nie sú úplnou novinkou roku 2013 avšak až teraz sa dostávajú do výbavy bežných rybárov. Vysoko oceňujeme ich účinnosť v tečúcej vode a farebnú škálu. Zvlášť veľký výber prirodzených farieb umožňuje úspešne loviť aj opatrné ryby. Narozdiel od nýmf Berkley majú nymfy Vagasky podstatne dlhšie fúzy.


Rapala Shad Rap 30 výročie – stručný popis

Jedinečná limitované edícia obľúbených woblerov od spoločnosti Rapala, konečne na našom trhu. K 30 výročiu vzniku dostali najobľúbenejšie farby zo série Shad Rap Shallow runner (kratšia lomená lopatka) nový kabát, výhodnú cenu a tak chcú osláviť svoje 30. narodeniny spolu s vami. Každý wobler zo série Shad Rap 30 výročie má oproti bežným modelom zvýraznenú kresbu plutvy a kvalitnejšie prepracované niektoré detaily. Každý z týchto modelov má totožné vlastnosti ako rokmi overený model SSR a rozpoznáte ho podľa drobného nápisu "Shad Rap - 30th Anniversary" odporúčame k lovu zubáčov a šťúk z brehu, alebo ako veľmi pekný darček každému milovníkovi prívlače. 

Rapala Shad Rap 30 výročie – krátka recenzia
Ťažko napísať niečo k jednému z najobľúbenejších woblerov v SR. Snáď len, že tento limitovaný model sa nám skutočne páči a to výberom farieb a dobrou cenou. Každý z týchto modelov je síce upravený len jemne avšak na dôležitých miestach ako napríklad koniec spodnej časti pri verzii S má teraz reflexný nádych. Celkovo hodnotíme 30 výročie Shad Rap pozitívne


Plandavky Lacko – sada – stručný popis

Výnimočná sada zostavená hlavne za účelom lovu pstruha dúhového, ostrieža, boleňa a sivoňa. Prívlačová sada sa skladá zo 7ks špeciálne vybraných, najúspešnejších typov plandaviek na lov dravých rýb, ale hlavne pstruha dúhového. Zostava obsahuje škálu od najmenšej trojgramovej plandavky až po šesťgramovú, ktorá slúži na dlhé hody, pokiaľ je ryba od brehu vzdialená niekoľko desiatok metrov. S takouto škálou je možné loviť ryby od ultra ľahkej prívlači až po stredne ťažkú prívlač. Výrobky boli úspešne testované mnohými pretekármi ako aj bežnými rybármi a na základe úspešnosti bola vybraná táto jedinečná zostava, s ktorou úspech je takmer zaručený. Všetky plandavky sú osadené špecialnym jednoháčikom Owner S-59 o veľkosti 8 a 10, ktoré sú špecialne vyrobené práve na plandavky a voblery. Vďaka veľkému krúžku, ktorým je jednoháčik vybavený sa oveľa jednoduchšie zachytáva už pri najmenších kontaktoch s rybou a tým znásobuje vašu úspešnosť pri premieňaní záberov.


Plandavky Lacko sada – krátka recenzia
Tejto špeciálnej sade plandaviek dávame jednoznačne palec hore, výborné farby, rozmanité veľkosti a slušná cena. Plandavky lacko síce nie sú žiadnou novinkou, ale táto sada nás veľmi príjemne prekvapila a dávame jej najvyššie hodnotenie.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára