Vitajte


Vážení rybári, vítame vás v novom internetovom priestore, ktorého cieľom je sprostredkovať vám zaujímavé informácie a novinky z rybárskeho prostredia, ako aj množstvo doplnkov, ktoré určite ocenia aj poľovníci a turisti.

piatok 7. septembra 2012

Záchranný balón do 1 kg - Water Buoy

Záchranný balón do 1 kg / Water Buoy

Záchranný prívesok s balónom a nostnosťou až do 1 kg, ktorý sa automaticky nafúkne po dopade do vody. V balóniku je led dióda, ktrorá má svietivosť až na 250metrov. Balón vydrží nafúknutý až 24 hodín. Jedná sa o veľmi rafinovaný doplnok pre všetkých rybárov, ktorí často lovia z člna, alebo brodia v silnom prúde. Záchranný balón vám umožní zabezpečiť vaše cennosti pred utopením. Nosnosť 1kg vám umožní zabezbečiť na člne krabičky s drahými nástrahami, sonar, klúče a množstvo iných cenností. Po vystrelení záchranného balóna je už bójka vypotrebovaná, avšak v ideálnom prípade Váš čln odolá aj silným vlnám a na záchranu cenností nebude treba myslieť.

Seatriever Int. predstavuje WB, prvý produkt z rodiny automatických nadnášajúcich zariadení, ktoré zachránia mobily, kľúče, GPS prijímače, PDA-čka, ďalekohľady, vysielačky alebo čokoľvek iné, čo vám padne do vody. WB je vynikajúce bezpečnostné zariadenie pre čokoľvek prenosné na vašej lodi. Hoci má len veľkosť ovládača diaľkového zamykania od auta, WB obsahuje dômyselnú miniatúrnu nadnášajúcu technológiu, ktorá zabráni potopeniu. Po ponorení do vody sa z WB stane blikajúca záchranná bója pre akúkoľvek vec, ku ktorej je pripojená. Umožňuje tak vyloviť v podstate čokoľvek, čo vám nechtiac spadne do vody. To, že to spadlo z paluby ešte neznamená, že je to stratené. Skôr ako sa čo len začnete báť o všetky kontakty vo vašom mobile alebo o to, ako sa dostanete domov, s kľúčami od auta a domu na dne mora, WB je už naplno v akcii. “WB je naozaj unikátny produkt. Dokáže zodvihnúť predmet o hmotnosti 1kg späť na hladinu, vydrží plávať najmenej 24 hodín a má záchranné svetlo, ktoré ho robí v tme viditeľným už z diaľky 250m, takže si svoje cennosti môžete vyloviť dokonca aj v noci,” vysvetľuje James Halliburton, riaditeľ spoločnosti Seatriever International. “Waterbuoy je celosvetovo prvým a jediným high-tech riešením aj tej najnepríjemnejšej nehody čo sa vám može stať na vode.” Princíp fungovania WB je skutočne geniálny. Už pár sekúnd po páde do mora, kanála, prístaviska, jazera, či rieky, vnikne voda do vnútra kľúčenky a rozpustí patentovaný automatický spúšťač, ktorý následne vypustí plyn z maličkej nádrže do jasne oranžového balóna. Balón prerazí cez koniec kľúčenky a ďalej sa nafukuje. Súčasne sa rozsvieti silná LED dióda, ktorá zvnútra rozsvieti balón ako signálnu bóju. Balón je odolný a nafúkne sa do veľkosti melóna, čo umožňuje ľahko ho uchopiť jednou rukou, alebo vyloviť lodným hákom bez strachu, že sa prepichne. WB je výsledkom dvojročného intenzívneho technologického vývoja, ktorý viedol k patentovaniu tejto šikovnej a inovatívnej technológie.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára